Co to jest FRAPPE?
Frappe to napój kawowy, sporządzany na bazie kawy rozpuszczalnej, lodu i mleka.

Jak powstała FRAPPE?
Została wymyślona przez przypadek w Grecji, przez pracownika Nestlé, który nie mając dostępu do gorącej wody – wsypał kawę do zimnej wody i przelewał między szklankami aż do powstania piany. Bardzo podobnym napojem do kawy frappé jest cold brew nazywane „kawowym orzeźwieniem”.

Kiedy powstała FRAPPE?
Frappe wymyślił Dimitrios Vakondios w 1957 roku.

Przepis na FRAPPE:
-2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
-po 150ml wody i mleka
-ewentualnie cukier do smaku
-kostki do lodu lub kruszony lód

Przygotowanie krok po kroku:
-Na dno wysokiej szklanki sypiemy kawę i cukier, wlewamy 3 łyżki wody i mieszamy mikserem do frappe, aż powstanie gruba warstwa piany.
-Kto nie ma miksera, może te składniki włożyć do słoika z nakrętką i potrząsać tak długo, aż powstanie piana, po czym przelać do szklanki.
-Na koniec po ściance szklanki wlewamy pozostałą wodę i mleko i dodajemy lód. Kawę frappe pijemy przez słomkę.
-Kto lubi, może przyozdobić wierzch napoju kleksem bitej śmietany.

Czym się różni FRAPPE od kawy mrożonej?
Najważniejsza różnica pomiędzy prawdziwym Frappe, a kawą mrożoną polega na tym, że w kawie mrożonej mamy do czynienia z zaparzoną naturalną kawą, mlekiem i lodem, natomiast głównym składnikiem Frappe jest kawa rozpuszczalna.

Greckie urządzenie do spieniania mleka:
Dzięki temu designerskiemu urządzeniu można w ciągu chwili przyrządzić łagodne frappe. Podaruj sobie chwilę relaksu i delektuj się łykami ulubionego orzeźwiającego napoju. Zimna napieniona kawa niema konkurencji.

FRAPPE teraz:
Obecnie frappe jest najpopularniejszą kawą w Grecji i na Cyprze, jednak znalazła już wielu miłośników w innych krajach na świecie, w tym oczywiście w Polsce.