Projekty Europejskie I LO w Dębicy

Projekt „Kultura, gastronomia i język hiszpański”
nr 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068089 realizowany  przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy przystępuje do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „Kultura, gastronomia i język hiszpański” numer 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068089. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Erasmus+,  w sektorze Edukacji szkolnej. Tym razem mobilność zostanie zrealizowana w instytucji przyjmującej EUROMIND w Maladze, w Hiszpanii!. Planowany wyjazd będzie miał miejsce na przełomie maja i czerwca.

Prace będą realizowane w formie zajęć formalnych (wykładów, lekcji, warsztatów) oraz nieformalnej (warsztaty terenowe, wizytacje, ćwiczenia praktyczne). Uczniowie będą także uczestniczyć w dwóch całodniowych wycieczkach po największych atrakcjach turystycznych regionu Andaluzji. 

Dlaczego warto wziąć w udział w projekcie? 

Powodów jest tak wiele, że moglibyśmy wymieniać je bez końca! 😊 Wśród celów projektu znalazło się wzmocnienie kompetencji kluczowych. Dzięki innowacyjnemu programowi projektu uczestnicy nauczą się projektować i tworzyć fanpege na Facebooku zgodnie z najlepszymi standardami. Zajęcia będą odbywać się w języku angielskim, co przełoży się na biegłości i pewności siebie w posługiwaniu się nim. Nie zabraknie także zajęć z języka hiszpańskiego, dzięki czemu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z kolejnym językiem obcym. 

Na czas mobilności, w związku z realizacją zajęć terenowych, zaplanowano także liczne wycieczki, podczas których uczniowie poznają wiele niezwykłych miejsc, które ma do zaoferowania Andaluzja.

Mobilności uczniów w ramach programu Erasmus+ w sektorze edukacji szkolnej to doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności, poznawania innych kultur i języków oraz nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Udział w przedsięwzięciu jest dla uczniów bezpłatny. 

Uczestnicy:  

Mobilność zakłada uczestnictwo 40 uczniów oraz 4 opiekunów – nauczycieli.

Udział w projekcie wezmą uczniowie i uczennice klas I, II i III naszego LO. Rekrutacja do projektu wystartowała 20.04.2023, a jej wyniki będą ogłoszone 28.04.2023. Przed mobilnością szkoła przy wsparciu partnera przeprowadzi kurs przygotowujący do mobilności, w którym udział wezmą osoby wyłonione w rekrutacji.  

Aktualności projektowe